cikportal
 vijesti - teme - informacije
POČETNA        VIJESTI        SPORT        MAGAZIN        TEME        O NAMA        MARKETING/KONTAKT

SVI BOSANCI SU IZAŠLI NA ULICE: Slavi se novi uspjeh naših reprezentativaca na Paraolimpijskim igrama u Riju…

Bosna i Hercegovina je osvojila svoje treće paraolimpijsko srebro u sjedećoj odbojci u petom uzastopnom finalu protiv Irana. U Rio de Janeiru izabranici Mirze Hrustemovića su poraženi sa 3:1 u setovima (25:21, 21:25, 25:18, 25:15).

BiH je tako osvojila treće srebro nakon Sydneyja 2000. i Pekinga 2008. godine, dok je zlato osvojila u Atini 2004. i Londonu 2012. godine.

Naši odbojkaši su loše ušli u meč. Iranci su poveli sa 6:0 i u nekoliko navrata izabranici Mirze Hrustemovića su uspijevali stizati na dva poena zaostatka, no nakon 24 minute igre Iran je riješio prvi set u svoju korist rezultatom 25:21.

U drugom setu naši reprezentativci su odigrali mnogo bolje, došli su u jednom trenutku i do plus pet (9:4), što su održavali do kraja seta i osvojili ga rezultatom 25:21 nakon 26 minuta igre.

U trećem setu vodila se velika borba, rezultat je bio izjednačen sve do sredine, kada Iran odlazi na četiri poena prednosti (16:12). Iskusni Iranci su mirno priveli set kraju i uzeli ga nakon 21 minute sa 25:18.

I u četvrtom setu Iranci su se rano odlijepili na plus četiri (6:2), a potom i na plus pet (8:3) nakon najljepšeg i najdužeg poena u finalu. Kada su Iranci došli do 9:3 svi su pomislili da će Iranci bez problema preoteti titulu paraolimpijskog prvaka od naše selekcije, ali su izabranici Mirze Hrustemovića stigli na samo minus dva (10:8). Ipak, Iran se ubrzo vratio u pravi ritam i došao do plus sedam (16:9), što je bio kraj svih nadanja našoj selekciji da će meč odvesti u peti set. Nakon 21 minuta igre rezultat četvrtog seta je glasio 25:15.

U redovima BiH najbolji je bio Safet Alibašić sa 16 poena, dok je Morteza Mehrzadselakjani, koji je sa 246 cm drugi najviši čovjek na svijetu, predvodio Iran sa 28 poena.

U susretu za treće mjesto Egipat je savladao Brazil sa 3:2.