utros rano vremenske prilike koje su vladale u Zagrebu iznenadile su građane – kad se očekivalo proljeće, stigla je zima.
Snijeg je padao u svim dijelovima grada, ali se u centru nije zadržao na tlu, u nekim nižim dijelovima ga se moglo vidjeti samo na travi i po automobilima, ali su zato rubni dijelovi grada, pogotovo naselja ispod Sljemena, osvanuli u pravoj zimskoj idili. Na samom Sljemenu ima 40 cm snijega.
Snijeg pada i u drugim dijelovima Hrvatske, prije svega u Gorskom kotaru, Lici, središnjoj i sjeverozapadnoj Hrvatskoj.
Naravno, najviše ga je na planinama, na Zavižanu ga je napadalo čak 74 centimetara, ali su i neka naseljene mjesta prekrivena debelim slojem snijega. Npr. u Delnicama ga ima 40 centimetara.
Pogledajte fotografije iz Zagreba:
doznajemo.com






