Već duže vremena dio građana Federacije BiH želi ukinuti ili smanjiti kantone, kojih trenutno u ovom entitetu ima 10.
Međutim iznenađenje je da Republika Srpska entitet koji je do sad bio unitaran, želi uvesti kantone.
Nadležni u Republici Srpskoj kako je nezvanično poznato žele uvesti kantone kako bi mogli što više svojih rođaka i prijatelja zaposliti, ali i kako bi što više članova svojih stranaka mogli "uhljebiti" u skupštinama i vladama kantona koji će biti formirani.
Kantona bi trebalo biti 7 i to sa sjedištima u:
1. Prijedor
2. Banja Luka
3. Gradiška
4. Doboj
5. Bijeljina
6. Istočno Sarajevo
7. Foča ili Trebinje
Jedan od problema bi se mogao javiti u Poddrinju, ako Bošnjaci budu htjeli svoj kanton, kojem bi bilo sjedište u Srebrenici...
U svakom slučaju javnost je iznenađena ovim saznanjem da će se umjesto ukidanja kantona u Federaciji BiH dogoditi uvođenje kantona u RS-u.
NAPOMENA: Ovaj tekst je satiričnog karaktera, te Vas molim da se smao nasmijete, a ne da ovo ozbiljno shvatite!
_-_colored.svg.png)